Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Uśmiech od ucha do ucha

Stomatologia dziecięca w naszym Centrum to odpowiednie podejście do wymagających uwagi i troski, najmłodszych pacjentów. Wprowadzimy maluchy w magiczny świat stomatologii: pokażemy urządzenia i wyposażenie, a nasz sympatyczny zespół odpowie cierpliwie na wszystkie pytania

Twoje dziecko pokocha nasze Centrum

Robimy wszystko, żeby Twoja pociecha czuła się u nas bezpiecznie i komfortowo. Za przebieg wizyt adaptacyjnych odpowiada lek. stom. Katarzyna Giemza, uwielbiana przez wszystkie dzieci. Ma niesamowite podejście do małych pacjentów. Rozdaje im nagrody, a w zamian od maluchów otrzymuje laurki. Chcemy, żeby dzieci czuły się u nas szczęśliwe!

Wyjątkowe rozwiązania dla wyjątkowych pacjentów

Dobra stomatologia dziecięca musi uwzględniać wyjątkowe rozwiązania. Wytrzymałość najmłodszych pacjentów na ból jest bardzo mała, a podatność na stres duża. Żeby dziecko nie kojarzyło źle wizyt u dentysty, potrzebne są specjalne rozwiązania, dlatego w naszym Centrum proponujemy znieczulenie gazem rozweselającym. Dzięki sedacji dziecko rozluźnia się, uspokaja i jest obojętne na ból. Każdy zabieg odbywa się więc szybko i bezproblemowo, a mały pacjent z przyjemnością i bez strachu wraca do swojego dentysty.

Jak przygotować dziecko do wizyty?

Jest wiele sposobów, żeby zapanować nad lękiem swojego dziecka przed jego pierwszą wizytą u dentysty. Oto kilka naszych propozycji:

  • Najlepiej będzie, jeśli przed pierwszą wizytą dziecko odwiedzi naszą klinikę, aby zapoznać się z miejscem i naszym przyjaznym zespołem.
  • Wybierając się na swoją wizytę, zabierz dziecko ze sobą, by mogło zobaczyć, jak wygląda ona w praktyce. Najlepiej będzie, jeśli zaplanowany zabieg nie będzie zbyt skomplikowany i długi jak np. usuwanie zęba, aby nie wystraszyć pociechy.
  • Bardzo ważna jest rozmowa. Opowiadaj dziecku o dentyście i jego pracy, by miało już jakieś wyobrażenie na ten temat. Rzeczy znane choćby z opowieści boimy się mniej, bo wiemy, czego możemy się spodziewać. Pamiętaj, że technologia poszła znacząco do przodu w ostatnich latach i wiele dawniej nieprzyjemnych zabiegów da się obecnie przeprowadzić całkowicie bezboleśnie.
  • Nie mów o bólu. W poczekalni nie używaj zwrotów w rodzaju “To nie będzie bolało”. Z psychologicznego punktu widzenia jest to bowiem dla dziecka sygnał, że coś się dzieje, więc naturalną reakcją może okazać się strach.
  • Na wizytę u stomatologa dziecięcego najlepiej wybierać wczesne godziny, kiedy dziecko jest wypoczęte. Podczas wizyty adaptacyjnej nasz specjalista pokaże dziecku gabinet i pozwoli mu oswoić się z nieznanym sprzętem. Dostanie również miłą niespodziankę!
  • Nagroda. Po wizycie warto nagrodzić dziecko za to, że było dzielnym pacjentem. Pójście na plac zabaw, na basen lub drobny upominek to dobre pomysły.

Klub Uśmiechu

Cała Twoja rodzina może dołączyć do Klubu Uśmiechu – wyjątkowego programu lojalnościowego, w którym oferujemy m.in. ekskluzywne promocje i starannie wyselekcjonowane nagrody, także dla dzieci! A jeśli chcesz, każdą nagrodę możemy w Twoim imieniu przekazać na cele charytatywne

Adres

ul. Okulickiego 30,
26-600 Radom

Telefon

+48 33 11 663
kom. 533 018 055

Godziny otwarcia

Pon-Pt 10:00–20:00

Kontakt

kontakt@stomatologia-jankowscy.pl