Ortodoncja

Ortodoncja

Estetyka plus zdrowie

Proste, równe zęby dają duży komfort i wyglądają atrakcyjnie – ale pozwalają również zapobiec wielu nieprzyjemnym dolegliwościom, takim jak próchnica czy choroby przyzębia.

Zapisz się na wizytę w 30 sekund »

Na czym polega leczenie ortodontyczne?

Ortodoncja zajmuje się kontrolą rozwoju uzębienia i korygowaniem nieprawidłowości w układzie zębów. Używamy nowoczesnych aparatów ortodontycznych, które pozwalają przywrócić piękny uśmiech nie tylko dzieciom i młodzieży, ale też osobom dorosłym. Pacjenci, którzy zdecydowali się skorzystać z pomocy ortodonty, nie tylko byli mniej narażeni na choroby sercowo-naczyniowe, ale też czuli się pewniej i bardziej atrakcyjnie.

Jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych?

W zależności od rodzaju wady, pacjenci w naszym Centrum mogą używać aparatów różnego rodzaju: od zakładanych na stałe po całkowicie niewidoczne.

Aparaty tradycyjne

Metalowe, ceramiczne lub szafirowe. Najczęściej stosowany model, w których tradycyjne zamki przyklejane są do poszczególnych zębów, zaś łączący je łuk wywiera siłę, która pozwala skorygować wadę zgryzu.

Aparaty samoligaturujące

Wyposażone w specjalne klapki wbudowane w zamki. Pozwalają skrócić czas leczenia nawet o kilka miesięcy i generują mniejszy nacisk na zęby.

Aparaty o przezroczystych nakładkach

Niemal niewidoczne dla oka, wykorzystują nakładki, które wymienia się w miarę przemieszczania się zębów w prawidłowe miejsce. Polecane pacjentom o niewielkiej wadzie zgryzu.

W jakim wieku powinno się skierować dziecko na badanie ortodontyczne?

Pierwszą wizytę należy zaplanować, gdy dziecko ukończy mniej więcej siódmy rok życia – w okresie, gdy w miejsce “mleczaków” pojawiają się pierwsze zęby stałe. U dzieci z poważnymi wadami zgryzu, konieczne może być rozpoczęcie leczenia nawet wtedy, gdy mają one jeszcze zęby mleczne.

Czy osoby dorosłe też mogą poddać się leczeniu ortodontycznemu?

Tak! Nie ma przeszkód, by wyleczyć wady zgryzu także u osób dorosłych. Nigdy nie jest za późno, by zadbać o swoje zdrowie i poczuć się atrakcyjniej.

Ile czasu trwa leczenie ortodontyczne?

W zależności od wady, leczenie trwa zwykle 12-24 miesiące. Częstotliwość wizyt kontrolnych ustalana jest indywidualnie. Leczenie nie jest bolesne, chociaż niektórzy pacjenci mogą czuć dyskomfort przez kilka dni po założeniu aparatu.

Adres

ul. Okulickiego 30,
26-600 Radom

Telefon

+48 33 11 663
kom. 533 018 055

Godziny otwarcia

Pon-Pt 10:00–20:00

Kontakt

kontakt@stomatologia-jankowscy.pl