Leczenie próchnicy

Leczenie próchnicy

Czym właściwie jest próchnica?

To choroba bakteryjna, która powoli, lecz nieodwracalnie niszczy strukturę twoich zębów. Dlatego tak ważne jest, żeby działać szybko i nie pozwolić się jej rozwinąć.

Zęby mają wpływ na Twój cały organizm

Bakterie wywołujące próchnicę wpływają też na stan ogólny naszego zdrowia. Wystarczy, że zadbasz o swoje zęby a zmniejszysz ryzyko wystąpienia takich chorób jak: choroby serca, nerek, cukrzycy czy nadciśnienia.

Jak mam uchronić się przed próchnicą?

Wszystko to, czego uczymy się od dziecka, naprawdę działa: regularne mycie zębów, stosowanie płukanek i nici dentystycznych, unikanie cukrów sztucznie dodawanych do pokarmów oraz regularne wizyty u stomatologa, aby upewnić się, że choroba nie postępuje w ukryciu.

Jak sprawdzić, czy mam próchnicę?

Po prostu skontaktuj się z nami. Na wizytę możesz umówić się on-line w niecałą minutę, a konsultacje są bezpłatne. Specjalnie dla Ciebie jesteśmy czynni każdego dnia 9:00 – 21:00.

Jak leczymy próchnicę w naszym Centrum?

Przede wszystkim skutecznie – dzięki zastosowaniu najbardziej zaawansowanych technik diagnozowania próchnicy, np. wewnątrzustnych kamer diagnostycznych. W leczeniu próchnicy wykorzystujemy kilka nowoczesnych metod pozwalających uniknąć borowania, które powstały z myślą o bezbolesnym i komfortowym leczeniu pacjentów, np. laser stomatologiczny czy abrazja wodno-powietrzna.
Ten pierwszy wzmacnia szkliwo i czyni je bardziej odpornym na działanie bakterii próchnicowych, a ozonoterapia niszczy zarówno bakterie jak również grzyby i wirusy.
Dowiedz się więcej »

Jak zapobiec próchnicy?

Najważniejsza jest profilaktyka. Zapraszamy do naszej kliniki na regularne wizyty, podczas których poddasz się zabiegowi fluoryzacji i ozonoterapii. Ten pierwszy wzmacnia szkliwo i czyni je bardziej odpornym na działanie bakterii próchnicowych, a ozonoterapia niszczy je, jak również grzyby i wirusy.
Dowiedz się więcej »

UWAGA

Przebadaj swoje dziecko! Według badań Akademii Zdrowego Uśmiechu aż 79% ma zęby objęte próchnicą! Zarówno stałe jak i mleczne zęby wymagają natychmiastowego leczenia!
Więcej o leczeniu dzieci »

Adres

ul. Okulickiego 30,
26-600 Radom

Telefon

+48 33 11 663
kom. 533 018 055

Godziny otwarcia

Pon-Pt 10:00–20:00

Kontakt

kontakt@stomatologia-jankowscy.pl