Stomatolog dziecięcy Radom

Stomatolog dziecięcy Radom

Dzieci to najbardziej wymagający pacjenci. Dobry stomatolog dziecięcy powinien więc być nie tylko świetnym dentystą dziecięcym, ale również osobą potrafiącą przekonać dziecko, że wizyta w gabinecie dentystycznym jest kolejną przygodą, w której uczestniczy.

Dentysta dla dzieci Radom – Pierwsza wizyta dziecka u dentysty jest bardzo ważna

To spotkanie ze stomatologiem dziecięcym ma ogromne znaczenie. Od niego bowiem zależy późniejsze nastawienie dziecka  i chęć jego współpracy z dentystą dzięciecym. Dlatego też decyzję o wyborze stomatologa dziecięcego należy bardzo dobrze przemyśleć. Musimy pamiętać, że na pierwszą wizytę w gabinecie stomatologicznym nigdy nie jest za wcześnie. Lepiej jest przecież zapobiegać, niż leczyć, dlatego pierwszą wizytę u stomatologa dziecięcego warto zaplanować wtedy, gdy dziecko na nic się nie uskarża. Wówczas będzie ono spokojnie się oswajać z dentystą dzięciecym i nie zareaguje histerią, gdy potrzebne będzie borowanie i plombowanie zęba(szczególnie gdy ta jest kolorową plombą ).  Ważne jest, by dziecko czekając na spotkanie z dentystą dziecięcym mogło się pobawić misiem albo autkiem, zbudować zamek z klocków czy obejrzeć bajkę w poczekalni. Dziecko zajęte zabawą zapomina, gdzie jest i nie stresuje się tym, co będzie. Badanie dziecka na pierwszej wizycie, choć powinno być krótkie, to jednak ma duże znaczenie, gdyż wtedy właśnie stomatolog dziecięcy jest w stanie wychwycić początki próchnicy na bardzo wczesnym etapie, kiedy rodzic sam może jeszcze nie zauważać, że z ząbkami malucha dzieje się coś złego.

stomatolog dziecięcy radom – przyjazny dzieciom budzi zaufanie maluchów

Mały pacjent jest osobą bardzo autentyczną, nie kryjącą zdenerwowania czy zniecierpliwienia. Bardzo ciekawi go otaczający świat, chce więc wszystkiego dotknąć, posmakować czy powąchać. Dlatego niezmiernie ważne jest odpowiednie podejście do dziecka. Stomatolog dziecięcy powinien poświęcić mu czas i pokazać w jaki sposób działają różnego rodzaju sprzęty i narzędzia dentystyczne. Ważne jest, by przedstawił dziecku cały proces leczenia zębów w przystępnej dla niego formie – gry lub zabawy, w której maluch z pewnością będzie chętnie uczestniczył. Strach przed czymś nowym jest rzeczą naturalną, jednak ważne jest, by nie przerodził się on w fobię, która sprawi, że nasza pociecha będzie panicznie bała się wizyty w klinice stomatologicznej. Musimy przecież wiedzieć, że negatywne doświadczenia na długo zapadają w dziecięcą pamięć i później trudno jest odbudować utracone zaufanie. Dlatego ważne jest, by mały pacjent opuszczał gabinet stomatologiczny z uśmiechem na ustach i dobrymi wspomnieniami, a nie ze łzami w oczach.  Doświadczony pedodonta potrafi odwrócić uwagę dziecka. Błyskawicznie i bezboleśnie sprawdzi zęby oraz przeprowadzi niezbędne zabiegi.

Kolorowe plomby dla dzieci wywołują uśmiech

Coraz częściej stomatolodzy dziecięcy wypełniając ubytki zębów mlecznych  stosują kolorowe plomby. Tego typu wypełnienie wykonane jest z nowoczesnego i wysokojakościowego materiału, zawierającego kolorowy pigment lub brokat. Z pewnością więc zwróci uwagę każdego dziecka. Mały pacjent sam może wybrać jeden z kilku dostępnych kolorów, dzięki czemu pobyt na fotelu dentystycznym staje się dużo ciekawsza, a przez to mniej stresująca. Kolorowa plomba to coś wyjątkowego, czym dziecko może się pochwalić w przedszkolu lub szkole. 

Udostępnij:

Adres

ul. Okulickiego 30,
26-600 Radom

Telefon

+48 33 11 663
kom. 533 018 055

Godziny otwarcia

Pon-Pt 10:00–20:00

Kontakt

kontakt@stomatologia-jankowscy.pl