Nasza klinika: ul. Okulickiego 30, Radom

  • angielski
  • polski

Godziny otwarcia: Pon-Pt 10:00–20:00
  Kontakt: 48 33 11 663 kom. 533 018 055

Leczenie próchnicy

leczenie

Próchnica niszczy nie tylko Twoje zęby…

Czym właściwie jest próchnica?

To choroba bakteryjna, która powoli, lecz nieodwracalnie niszczy strukturę twoich zębów. Dlatego tak ważne jest, żeby działać szybko i nie pozwolić się jej rozwinąć.

Zęby mają wpływ na Twój cały organizm

Bakterie wywołujące próchnicę wpływają też na stan ogólny naszego zdrowia. Wystarczy, że zadbasz o swoje zęby a zmniejszysz ryzyko wystąpienia takich chorób jak: choroby serca, nerek, cukrzycy czy nadciśnienia.

Jak mam uchronić się przed próchnicą?

Wszystko to, czego uczymy się od dziecka, naprawdę działa: regularne mycie zębów, stosowanie płukanek i nici dentystycznych, unikanie cukrów sztucznie dodawanych do pokarmów oraz regularne wizyty u stomatologa, aby upewnić się, że choroba nie postępuje w ukryciu.

Jak sprawdzić, czy mam próchnicę?

Po prostu skontaktuj się z nami. Na wizytę możesz umówić się on-line w niecałą minutę, a konsultacje są bezpłatne. Specjalnie dla Ciebie jesteśmy czynni każdego dnia 9:00 – 21:00.

Jak leczymy próchnicę w naszym Centrum?

Przede wszystkim skutecznie – dzięki zastosowaniu najbardziej zaawansowanych technik diagnozowania próchnicy, np. wewnątrzustnych kamer diagnostycznych. W leczeniu próchnicy wykorzystujemy kilka nowoczesnych metod pozwalających uniknąć borowania, które powstały z myślą o bezbolesnym i komfortowym leczeniu pacjentów, np. laser stomatologiczny czy abrazja wodno-powietrzna.
Ten pierwszy wzmacnia szkliwo i czyni je bardziej odpornym na działanie bakterii próchnicowych, a ozonoterapia niszczy zarówno bakterie jak również grzyby i wirusy.
Dowiedz się więcej »

Jak zapobiec próchnicy?

Najważniejsza jest profilaktyka. Zapraszamy do naszej kliniki na regularne wizyty, podczas których poddasz się zabiegowi fluoryzacji i ozonoterapii. Ten pierwszy wzmacnia szkliwo i czyni je bardziej odpornym na działanie bakterii próchnicowych, a ozonoterapia niszczy je, jak również grzyby i wirusy.
Dowiedz się więcej »

UWAGA

Przebadaj swoje dziecko! Według badań Akademii Zdrowego Uśmiechu aż 79% ma zęby objęte próchnicą! Zarówno stałe jak i mleczne zęby wymagają natychmiastowego leczenia!
Więcej o leczeniu dzieci »